KARŞIYAKA ÇARŞI YENİLİYOR

KARŞIYAKA Belediyesi, kentin en kalabalık ve en gözde merkezlerinden biri olan Karşıyaka Çarşısı'nı daha modern TENTE ve düzenli bir görünüme kavuşturacak.

Karşıyaka'nın vitrini Çarşı'yı daha düzenli bir görünüme kavuşturmayı hedefleyen Karşıyaka Belediyesi, çok geniş kapsamlı bir proje hazırlamak üzere harekete geçti. Çarşı ve yan sokaklarda iyileştirme çalışması başlatmak için harekete geçen belediye, yapılan anketle, esnafın ve vatandaşların da görüşlerini topladı. Ankete katılanların neredeyse tamamı, Çarşı ve yan sokaklarda modern bir değişim yaşanması gerektiğini savundu. 

ÖZEL TASARIM YAPILACAK
Karşıyaka Belediyesi, esnaf ve vatandaşın desteğinin alınmasının ardından, proje çalışmalarını da hızlandırdı. Karşıyaka Çarşı'yı yepyeni bir görünüme kavuşturacak proje ile; cadde ve yan sokakların tamamında yer döşemeleri yenilenenecek. Özel olarak tasarlanmış tek tip tabela ve  tente uygulamasına geçilecek. Çarşı içi yeşillendirme çalışmaları yapılacak ve bölgenin dört bir yanına modern kent mobilyaları yerleştirilecek. Çarşı ve civarındaki aydınlatma sistemlerinde de değişiklik yapılacak ve modern görünümlü ışıklandırma gereçleri kullanılacak.

 

"KARŞIYAKA GELİŞİYOR"
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Karşıyaka Çarşımız, sadece İzmirlilerin değil, Türkiye'nin her yerinden kente gelen vatandaşlarımızın, hatta yabancı turistlerin uğrak noktası olan bir bölge. Burası, aynı zamanda ilçemizin geneli hakkında da ziyaretçilere fikir vermesi açısından önemli bir yer. Çok kapsamlı bir proje ile Karşıyaka Çarşımızı ve ona bağlı yan sokakları baştan yaratacak, çok daha modern, ferah ve düzenli hale getireceğiz. Şu anda projenin detayları üzerinde çalışmalar sürüyor. Esnaf ve vatandaşlarımızın isteklerini de yansıtan çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayıp uygulamaya geçmek istiyoruz" dedi.


Whatsapp ile ulaşın Whatsapp ile ulaşın